Súťaž o mixér Nutribullet predĺžená!

Jedz zdravo a chutne  a vyhraj. Súťaž „Varíme s Henrietou“ pokračuje do 13. apríla!

Napísala: Henrieta Peškovičová

Viac zeleniny a ovocia, orieškov, semienok a podobne. Pre mnohých táto zostava môže stále znieť strašidelne zdravo. Mám však pocit, že v dnešnej dobe sa zdravšie ingrediencie vďaka moderným trendom varenia dostali aj do tradičných obchodov a do domácností. Vďaka bio obchodíkom, obyčajných potravín, obľúbenému DMku, e-shopom, sú ingrediencie z mojich receptov dostupné naozaj všade. Som nesmierne rada, že sa je pestrejšie a aj deti zjedia špenát a cviklu a dokonca si ju pýtajú znova. Som príliš pohodlná na to, aby som stála za sporákom hodiny a pripravovala obed. Preto sú moje recepty rýchlo pripravené, snažím sa o farebné a zároveň výživovo plnohodnotné jedlo. Snáď chutilo aj vám, ak ste skúsili niečo podľa mňa navariť.

Zapojte sa do súťaže, predlžujeme ju do 13. apríla J K takejto téme je tiež naviazaná súťaž, ktorá práve v týchto dňoch beží na mojej stránke. Snažím sa už viac ako 10r zverejňovať svoje recepty, najskôr tým, ktorý si ich pýtali, aktuálne všetkým, ktorí majú záujem nájsť inšpiráciu v jedle bez mäsa. Nie sú len o zelenine a ovocí. Zároveň aj pre mäsojedov môžu byť spestrením jedálnička. Hlavne však inštruktážou, ako spracovať zeleninu a ovocie tak, aby chutili a zostalo v nich aj čo najviac vitamínov.

Prečo bez mäsa? Mne bezmäsitá diéta doslova zachránila zdravie. Stresujúci život do 35ky sa podpísal aj pod zdravotnú krivku. Mala som alergiu na prach, na zimu, na denné svetlo, na slnko, na komáre, na chlór vo vode. Psoriatická pokožka a nespavosť, ťažké troj – štvordňové migrény. Kamarát mi poradil vylúčiť zo stravy mäso, no nie spôsob ako to urobiť. Vtedy sme o zaujímavých vege knižkách mohli len snívať, dnes ich je plné kníhkupectvo. Jedlá bez mäsa neboli vždy pestré, preto som si v kombinácii s mojim ex- životným štýlom nahnala potravinovú intoleranciu. Objavil ju tester Food Detective a odvtedy s ním pracujem aj ja. Mnohé som sa rokmi naučila, hlavne čo sa týka spracovania potravín a ich uskladňovania. Fantázia už potom pracovala naplno a kombinovať sa nebojím. Prostredníctvom tejto pomôcky vieme identifikovať problematické potraviny a naučiť klientov pripravovať jedlá tak, aby chutili a boli zdravé. Zároveň je vždy nutné prehodnotiť s klientom životný štýl. Myšlienky majú vplyv na činnosť metabolizmu rovnako, ako zdravé jedlo a pohyb na čerstvom vzduchu. Život bez mäsa sa stal mojím životným štýlom. Lebo etika, lebo smrť zvieraťa mi nie je príjemná ak sa viem nasýtiť aj bez nej. Alergie prešli, migrény sú fuč. Aj dieťa prišlo. Možno ako vďaka za iný ušetrený život J. Akokoľvek jete, jedzte s pokorou voči darom, ktoré máte aby ste boli sýty. Nie každý má tú možnosť.

Vyhraj perfišný mixér Nutribullet a kopu iných cien. Súťaž by som nemohla vyhlásiť bez partnerov, ktorí venovali superské ceny. Delimano.sk ponúklo bestseller NUTRIBULLET – lebo mixér na moje recepty väčšinou potrebujete. Krež.sk okrem zliav na nákup v ich e-shope so zdravými a bio potravinami vyberie dvoch účastníkov, ktorým venuje 50-eurové poukážky na nákup v ich internetovom obchode. Zdravé jedlo v knihách venovali Cvicte.sk a Fitshaker.sk a ten pridal aj fitness diár J. Keďže vieme, že nafotiť a poslať jedlo si vyžaduje veľkú aktivitu, najaktívnejšiemu z vás venuje Food- detective.sk jeden samodiagnostický tester na potravinovú intoleranciu. Všetky podmienky súťaže nájdete na mojej stránke www.henrietapeskovicova.eu Dodnes prišlo do súťaže viac ako tridsať receptov. Tak sa poteším ak ich bude viac ako sto , lebo presne viac ako sto mojich receptov nájdete aj na portáli dobruchut.sk, ktorý je tiež partnerom súťaže.