Ako spraviť halušky z medvedieho cesnaku

Medvedí cesnak začal u nás na slovenskom juhu vytŕčať svoje svieže listy. Jar je blízko a podľa snežienok a medvedieho cesnaku je to cítiť aj vo vzduchu. Medvedí cesnak narástol do trhateľnej výšky už pred prvým marcom. Opatrne s nožničkami skrčená pod ešte suchými stromami som nazbierala na prvé, tohoročné jedlo z prírody.

Zbierajte ale to, čo naozaj poznáte, bylinky sú úžasné dary prírody, ale opatrne s nimi a ich kombináciami, aj tu platí, že menej je niekedy viac.

 

V tomto recepte vám ponúkam môj tip na výborné halušky. Jedli sme ich v zeleninovej polievke, ale verím, že ak zarobíte jednoduchú omáčku s hubami či pórom, môžete ich zjesť aj ako hlavné jedlo.

 

Ingrediencie:

150g polohrubej špaldovej múky, 150g hladkej celozrnnej špaldovej múky, 100g špaldovej krupice, 2 vajíčka, 1 ČL morskej soli, štipka bieleho korenia a za hrsť medvedieho cesnaku a špenátu, štipka sódy bikarbóny, 1ČL kurkumy

 

Postup:

Do väčšej misy si preosejeme múky , zmiešame so sódou bikarbónou. V mixéri vymixujeme na smoothie medvedí cesnak so špenátom a trochou vody. Primiešame do múky, pridáme našľahané dve vajíčka a dochutíme koreninami. Cesto premiešame aby v ňom neboli hrudky a vyrobíme halušky. My sme si robili do polievky, tak také menšie. Ale zo zvyšku cesta som už z lopárika nahádzala „veľkáče“, ktoré sme zjedli len tak, zakvapkané olejom a citrónovou šťavou.